Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Tip: jak na vyrušování

By on 16. 3. 2009 in Rozvoj with komentářů 24

Co děláte s „vyrušováním“ při práci na Internetu? Co děláte, když zahlédnete při práci článek, který byste si chtěli přečíst, anebo web, který byste chtěli vyzkoušet, ale přitom ani jedno nijak nesouvisí s tím, na čem pracujete? Já osobně s tím mám jistý problém, protože kamkoli pohlédnu, je vždycky něco, co mě inspiruje a ponouká k odbočce. Metodu „práce a jen práce“ se mi ne vždy daří aplikovat…

Lifehacker.com před nedávnem přinesl zajímavý tip spisovatele Dana Koepla. Ten své narušitele zpracovává chytře a nenásilně jako mistr aikido: když na něj při práci taková „odbočka“ zaútočí, zapíše si ji do bloku, vyhne se souboji a pokračuje v práci. Tento „blok odboček“ pak jednou týdně projde a užitečné věci zpracuje, neužitečné vyhodí.

Pod článkem se rozvinula poučná diskuse, v níž jsou často popisovány různé metody a nástroje, které uživatelé volí pro „evidenci odboček“: někteří si posílají odkazy na stránky do mailu, jiní používají nástroje k tomu přímo určené: www.instapaper.comwww.readitlaterlist.com, www.evernote.com anebo štítkují např. v www.rmilk.com. Zmíněna v této souvislosti je i metodika AutoFocus Marka Forstra.

Jak nakládáte s vyrušováním vy? Nebo jej neřešíte a necháváte se vést intuicí?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 24

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Anonym napsal:

  Stanovil jsem si z toho takový malý návyk, čili chvilku před a chvilku po obědě obětuju půl hodinku k tomu, že si brouzdám po čemkoliv, co mě v tu chvíli zajímá!

 2. Anonym napsal:

  Stanovil jsem si z toho takový malý návyk, čili chvilku před a chvilku po obědě obětuju půl hodinku k tomu, že si brouzdám po čemkoliv, co mě v tu chvíli zajímá!?
  payday loans

 3. Anonym napsal:

  Přímo to svádí si odskočit k na ty minutky k něčemu zajímavějšímu a někdy se v těch „odskocích“ zapomínám… eyelash extensions

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru