Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Využijte novou funkci Gmailu pro zlepšení systému GTD

By on 20. 2. 2009 in Nástroje with komentáře 3

Když Gmail na začátku února spustil funkci Multiple Inboxes (Více složek Doručená pošta), netušil jsem, jak praktickou pomůckou se mi stane. Jde v podstatě o možnost přidat do standardního okna se zprávami v Gmailu ještě další seznam zpráv, který je však sestaven podle zadaného klíče (=pomocí hledání a vyhledávacích operátorů). Přestože jsou zatím možnosti konfigurace poměrně chabé (volba umístění nad, pod a vedle inboxu vpravo, maximální počet zpráv), potenciál je už teď až neuvěřitelně velký.

Jak jsem této šikovné funkce využil já? To, co jsem měl dřív štítkováno jako „@Čekám na“ (a musel pravidelně prohlížet), jsem umístil do tohoto samostatného seznamu zpráv pod inbox. Vzhledem k tomu, že udržuji inbox tak, aby nepřekročil 15-20 zpráv, vidím vždy hned po přihlášení do gmailu i to, co „Čeká na..“. Tento způsob mi vyhovuje, ale pochopitelně je jasné, že každý uživatel gmailu a gtd si vytvoří vlastní systém. Například jako ten z GUG.cz níže na obrázku:

Mnohem plnohodnotnější nasazení Gmailu pro GTD organizaci úkolů s využitím nové funkce vícenásobných složek najdete také ve článku How to use gmail for GTD – NEW multiple inboxes feature. Co mi na „vícenásobných inboxech“ vadí, je nemožnost určení šířky, pokud umístíte další inboxy vpravo. Zprávy se tak zkrátí na minimum, takže náhled první věty mailu se výrazně zkrátí nebo zmizí docela.

Využijete novou funkci i vy?

Štítky: ,

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 3

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Google Blog Slovensky napsal:

    Pár tipov na Google Blogu ku Gmali schránke a podpisovaniu http://google.mablog.eu/podpisovanie-emailov-v-gmail-schranke/

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru