Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Aby vám to s GTD v Outlooku lépe jelo

By on 2. 2. 2009 in Nástroje with komentáře 3
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Používáte-li MS Outlook, můžete jeho ovládání značně zpřehlednit instalací aplikace Jello.Dashboard, která vám vytvoří jakousi palubní desku (dashboard) ve formě webové stránky, ze které pak ovládáte přehledně rozmístěné záležitosti v pojetí metody GTD.

Na obrázku níže vidíme v poli vlevo odkazy na Outlook (Outlook shortcuts). Zde upozorňuji zejména na vazbu s kalendářem. Dále je zobrazen seznam souborů (folder list), který je velmi inspirativní pro osobní tvorbu struktury informací a konečně podrobnější přehled – kolik máme “ve hře” úkolů, projektů, příštích akci, popř. kolik máme položek v inboxu. Právě pokročilé možnosti organizace úkolů a příštích akcí jsou v hodnoceních Jello Dashboardu nejvíce oceňovány.

Dnes nejnovější verze 4.51 beta je freeware s velikostí pouze 388 KB souboru ke stažení (http://www.jello-dashboard.net/download/jelloDash45.exe). Program vyžaduje obsluhu se základní znalostí „počítačové angličtiny“. Jello Dashboard funguje s Outlookem (zkoušeno i na Outlook 2007) pod operačním systémem MS Windows XP i Vista. Aplikace se má dále vylepšovat a již je avizována verze 5.

Společným znakem Jello.Dashboard a obdobných aplikací je ovšem nezbytnost připojení k Internetu, a tedy uložení části osobních informací na vzdáleném serveru. Názory na podobnou práci s osobními informacemi v síti se mezi uživateli liší – od velebení výhod až po paranoidní obavy z možného zneužití informací (v duchu Orwellova „Velkého bratra“).

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru