Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Myšlenkové mappery – aneb s vrabcem na kanon

By on 29. 1. 2009 in Nástroje with Žádný komentář
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Nástroje pro tvorbu myšlenkových map mohou řešení problémů skutečně zjednodušit, o tom není pochyb. Stejně tak ho ale můžou dokonale zkomplikovat. Zvláště, když od nich očekáváte nemožné, například jako já, když jsem potřeboval najít nějakou možnost výpočtu v „podstromu“. Ano, chtěl bych prostě vytvořit jednoduchou mapu, kde by hodnota v uzlech byla vypočtena z hodnot poduzlů, a v nejvyšším uzlu by pak byl výsledek. Připadalo mi samozřejmé, že to mindmappery umějí.

Tím začalo několikahodinové martyrium hledání „mapovací kalkulačky“. Nainstaloval (a následně odinstaloval) jsem dobrých 10 trial verzí různých programů – a pokaždé narazil na temné softwarové mlčení. Vzdal jsem to a po pár dnech svou analýzu předělal do – v tomto případě těžkopádnějšího –  excelu. Včera mi přišel mail z CS Odessa, kam jsem psal dotaz na řešení svého problému. CS Odessa je ukrajinská firma vyvíjející sofistikovaný balík ConceptDraw, jehož záběr je o něco širší než jen mentální mapování. Jejich ConceptDraw PRO to prý umí. Byl jsem celý bez sebe. (mimochodem, naši ukrajinští přátelé poskytli redakci Mít vše hotovo.cz ostrou verzi na testování, takže se brzy dočkáte podrobnější recenze)

Pointa: software je to skutečně velmi hezký (ve srovnání s ostatními i designově a uživatelsky velmi přívětivý, navíc nacpaný funkcemi i kliparty). Přesto mé nadšení trvalo jen krátce: na to, abych vytvořil „mapu, která počítá“, bych musel kromě tzv. blogpostů umět psát i tzv. skripty! Co to je? ;) Možná to v další generaci softwaru půjde jednodušeji, zatím se svými výpočty zůstávám u excelu. 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru