Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

GTD z diáře blondýny – zbavuji se starých záležitostí

By on 13. 1. 2009 in Sebeorganizace with komentáře 3

Milí návštěvníci a příznivci stránek „Mítvšehotovo!“.

Jsem blondýna. Od narození, už nějaký ten čas a jako blondýna pravděpodobně zemřu. Doufám, že alespoň na vlastní pohřeb přijdu včas. (Ostatně, to za mě už zmenedžují jiní, HURÁ!). Od mala jsem prý zvědavá jako opice, ale teď už mi říkají: „No jo, investigativní novinářka!“ Vždycky jsem toho chtěla a musela co nejvíce vidět, stihnout, zařídit. A to nejde bez efektivního plánování.

Jenže moje pravá a levá hemisféra mají mezi sebou komunikační dálnici a myšlénky mi těkají zprava doleva a zase zpátky maximální povolenou rychlostí. Pak se snadno stane, že moje hlava je na úplně jiném místě než tělo a to potom dochází ke zmatkům. To je ta první, nejlepší možnost. Následují potíže, problémy až … (slovo nevhodné ke čtení před 22. hodinou).

A jak si potom s takovouto výbavou máte budovat kariéru? A být ještě matkou, milenkou, hospodyňkou a to všechno dokonalou?

Tonoucí se stébla chytá, novinář si hledá informace. Zbožňuji knihy s nápisy Time management, Jak si organizovat toto a ono, Efektivně za 14 dní, 111+1 rada managerům…. Z toho, jaké jsou podobné tituly bestsellery, usuzuji, že nejsem ve své lásce osamocena. Předpokládám, že jako si jiní kupují knihy o tom „Jak zhubnout na židli o 20 kg a nemuset přestat jíst“ a další a další, já si kupuji své knihy-hračky v naději, že po jejich přečtení už půjde všechno samo a dokonale! Kéž by!

Ve své nehynoucí touze po dokonalosti jsem našla na webu zmínku, že GTD vyjde v češtině a mohu si objednat upozornění, ŽE UŽ JE TADY! Nic jsem neodložila, objednala a myslím, že ještě teplou knihu mi přivezl kurýr. (Přeci nebudu čekat, až se objeví v knihkupectví, to bude nejmíň za tři dny! To nemůžu vydržet!). Celou jsem ji zhltla jako román Raymonda Chandlera a začala SBÍRAT, DELEGOVAT…

Pořád ještě nejsem dokonalá. Pořád se snažím bojovat se svou těkavou myslí a touze po maximální produktivitě a uspořádanosti za vydatné pomoci GTD. Možná to pomůže podobným jako jsem já, aby se nevzdávali(y). Těm schopnějším z vás moje útrapy mohou přinést radost z poznání, jak dobré máte výchozí pozice.

Den první – Sesbírejte to!

Zlatý D. Allen to myslel dobře a doporučil vyhradit si nejlépe víkend. Začala jsem odpoledne s tím, že druhý den mám ještě také víceméně čas pokračovat. Nastala katastrofa! Představte si člověka, který miluje informace, to už jsem říkala, pořád mu někdo něco píše a něco od něj chce a navíc si zajímavé věci schovává. Každá věc, na kterém jsou víc jak dvě písmenka mne okamžitě přiláká si je přečíst. Velmi neproduktivně, promiň Davide, jsem sbírala, hromádky, hromady a hory se vršily, padaly, přeskupovaly a Konec všech věků se zdál mnohem blíž než konec mého sbírání. (Ještě nenastalo ani jedno.)

Ale dobrá zpráva pro dnešní den: Podařilo se mi založit abecedně setříděný šanon s Autem, Autorskými honoráři, Dohodami o díle, Lékařskými zprávami, Vysvědčeními Záručními listy…

Jeho přínos je naprosto úžasný! Dokonce jsem vyprovodila několik „velmi uleželých záležitostí“ do Říše zapomnění. Můj vděk je nehynoucí a proto ŠANON A–Z udržuji stále aktuální a funkční.

Jaký bude další krok?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru