Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

GTD – Z diáře blondýny – @Čekám na…

@Čekám na … Až zahřmí? Až naprší a uschne? Na Godota? Godot je stejně spolehlivý, jako někteří lidé, se kterými přicházím do styku. (Opravdu tím nemyslím své milé kolegy.) Nikdy nepřišel, ale za to hojně sliboval. A ničil už tak labilní psýchu ostatním.

Ale já už vím, kudy na něj! Složka @Čekám na, ať už v e-mailu nebo z umělé hmoty a papírů, mi skvěle pomohla oddělit zrna od plev a nemařit svůj čas. Posílat x desítek mejlů s textem, ve kterém už jenom připomínám ústní dohodu: Vážený(á), uctivě Vás prosím o poslání slíbeného článku do: (následuje velmi liberální termín, který vyprší za tři týdny). Někdy dokonce dostanu i odpověď: „Ano, spolehněte se“. Ano, výborně, spoléhám se. Odpověď se začne pokojně zanášet vrstvou nové korespondence ve složce Doručená pošta. Vždyť poslat mejl je tak snadné! A Čas běží, nic se neděje…

Dramatický zvrat: Uzávěrka! Kde mám ty slíbené články? Cože? To už je dneska 20.? To je konec… A začnu prohrabávat složku Odeslaná pošta, Doručená pošta, jestli někdo neposlal varování, jestli se na to opravdu vykašlal, jestli jsem email nepřehlédla…

Pravděpodobně měl David Allen ještě horší zkušenosti (v Americe je všeho více) a aby se nezastřelil a v klidu dopsal GTD, vymyslel složku Čekám na. Přeci jen tahle složka nenakyne během času tak jako ty ostatní a pokud ji alespoň tutam (velmi problematický termín, lepší je: každý den, alespoň obden, přinejhorším dvakrát týdně, tak ruku na srdce – jednou týdně) přehlédnu, hned vidím, co jsem skutečně poslala (ne si jen řekla, že to musím udělat) a KDY.

A včas můžu posílat urgence. (Že bychom udělali dodatek do knihy GTD – podsložku v Čekám na Znovučekám na… Ale jestliže to neudělal už sám velký David, patrně bude lepší takové kolegy poslat do… Říše zapomnění (jsem přeci dáma)). Se svojí přítelkyní a spolubojovnicí s Časem a Úkoly si často říkáváme, že to ti ostatní nám brání v dokonalosti.

Ale i hmotný boxík s nápisem Čekám na je velmi užitečný. (Nemůžu použít jeho oficiální název ODKLADAČ, to je navýsost jasné. Co se jednou Odloží do Odkladače, to se stane Záležitostí se sedmi hlavami a jde to po nás!)

Úkoly – puzzle – vyhlížejí svoji další část a velmi snadno se kompletují a Dokončují.

A o to tady jde. Nebo ne? A vy používáte složku @Čekám na?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru