Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Nový „úkolovník“ v Gmailu

By on 11. 12. 2008 in Nástroje with komentářů 11

Patříte-li k vyznavačům webmailu Gmail, určitě vás potěší nově přibyvší funkce Tasks, neboli „Úkolovník“. (Najdete jej v Google Labs, pokud používáte Gmail v nativním modu, tedy v americké angličtině. Marek Prokop vám poradí, jak využít služeb Tasks, i když užíváte češtinu.)

Co všechno můžete s jeho pomocí udělat?

  1. Zakládat úkoly, přesouvat a samozřejmě je mazat (vše pomocí  jak myši, tak klávesových zkratek, musíte je ovšem mít zapnuté).
  2. Uspořádat seznam pomocí funkce předsunutí některých úkolů- např. názvů projektů (indent) (Tab).
  3. Přidat k úkolu termín splnění a poznámky (Edit>Details, Shift+Enter).
  4. Vytvořit různé seznamy úkolů pro jednotlivé kontexty nebo projekty.
  5. Vytvořit úkol přímo z mailu (More Actions > Add to Tasks, respektive Shift+T).

Funkci „přidat do úkolovníku“ bych ale používal až od okamžiku, kdy vyškolíte všechny, kdo vám posílají e-mail, aby psali e-maily se „slušným“ předmětem. Ten se totiž stane jménem úkolu. Když si představím některé „předměty“ z tohoto týdne…

Když si „seznam úkolů“ propojíte s již dříve zpřístupněnou funkcí, která vám zobrazí váš Google Kalendář v Gmailu (taktéž pomocí Google Labs), Gmail se promění ve velmi zajímavou aplikaci.

Škoda jen, že jedna z hlavních zásad „selského rozumu“ při organizování práce zní: stahujte poštu v předem stanovenou dobu, např. jen 4x denně. Po zbytek času mějte e-mailový klient vypnutý, jinak díky nově příchozím mailům nic neuděláte. Budete reagovat a reagovat a skutek utek.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru