Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Na úkoly nejjednodušeji – s Tagaboo

By on 7. 12. 2008 in Nástroje with komentářů 13
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Někdy málo znamená více, a u webové služby Tagaabo.com [tegebů] to platí dvojnásob. Zaujala mě svou absolutní jednoduchostí a tedy „čistotou“. Jak název napovídá, jejím „odlišovacím znakem“ jsou tagy, neboli štítky. V jádru jde vlastně o naprosto jednoduchý úkolovník (to-do list), zde nazvaný Lifelog umožňující vytvářet seznam úkolů opatřených tagy, případně doplněných obrázkem či termínem splnění.

Úkoly se do Lifelogu přidávají přes jednoduchý formulář, ale lze je tam posílat i mailem. Na webu je k dispozici také jednoduchý kalendář s přehledem termínovaných položek. Obsluha Tagaboo je téměř výhradně přes web (možno „zažádat o výpis“ pomocí emailu – například přes mobil bez prohlížeče, což je opět to nejjednodušší řešení, které pojede „na všem“ – více o tom zde) Registrace a provoz Tagaabo je zdarma.

A použitelnost pro GTD? V podstatě 100%. Jako všude, kde jsou umožněny tagy, protože kde jsou tagy, tam jsou seznamy, a kde jsou seznamy, tam je GTD. Stojí za zmínku, že do Tagaboo lze importovat tagy a položky přes matadora tagů – Delicious (přes jeho RSS kanál).

Kompletní návod na chytré ohnutí pro GTD najdete na blogu provozovatele tegebů. Pokud službu vyzkoušíte a zaujme (naštve) vás, napište! Nebo používáte něco jiného? Co?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru