Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

RememberTheMilk má gadget pro GMail

By on 4. 11. 2008 in Nástroje with Počet komentářů: 1
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Jedním z nejlépe vybavených webových to-do listů je bezpochyby RememberTheMilk (je mimochodem „australského původu“, ale přesto funguje i v české verzi). Jeho kladem je velká nabídka funkcí (nejen seznamy, ale i tagy), přijatelný vzhled, neustálý vývoj a široká paleta platforem, s nimiž ho lze propojit – od iPhone přes Windows Mobile až k propojení s dalšími webovými službami. Pokud „Mlíko“ nepoužíváte, vyzkoušejte si ho. Pokud jej používáte a navíc máte účet na Gmailu, čtěte dále.

Používáte-li Gmail jako svého poštovního klienta (nebo opravdu ještě máte zaostalý Seznam? :), mohli jste už delší dobu ve Firefoxu doinstalovat add-on, který umožnil zobrazování seznamu úkolů RTM přímo v Gmailu. Tato možnost je však vázána na prohlížeč Firefox, kde je add-on doinstalován, takže pokud nejste u takto vyladěného počítače, RTM se vám jinde (například v internetové kavárně) nezobrazí.

Včera však přibyla i možnost doinstalovat do Gmailu tzv. gadget, který je na prohlížeči nezávislý a jehož obsah se zobrazí kdekoli, kde otevřete svou poštu! Podmínky však jsou: musíte vypnout v Gmailu češtinu (zapnout angličtinu), a pak musíte povolit „experimentální funkce“ (Labs) v Settings. Pak se vám v levém panelu vlevo zobrazí i váš seznam úkolů. Je sice zatím úzký a nelze ho přesunout doprava na místo původního add-onu, ale na úpravě se prý pracuje. Výborné je, že při „rychlém zadávání“ úkolu lze rovnou nastavit jeho parametry.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru