Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Používáte správně seznam Někdy/možná? (někdy možná…)

By on 4. 11. 2008 in Sebeorganizace with Žádný komentář
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Myslím, že jednou z nejpříjemnějších věcí, které po přečtení knížky získá běžný upracovaný člověk, je zjištění, že „v tom“ není sám. Hodně práce, hodně závazků, vnitřních i vnějších, hodně nápadů, chaosu a přitom tak málo času a síly vše uskutečnit a dotáhnout do konce. David Allen dokáže ve čtenáři trpícím těmito příznaky zdárně vzbudit pocit, že mluví právě k němu, a že mu nejen rozumí, ale i může pomoci. Člověku se prostě uleví.

Jednu z dílčích úlev jsem zažil u zavedení pojmu „Někdy/možná“ (Someday/maybe). Uvědomil jsem si, že ne všechno, co se mi líbí, musím naplánovat ke konkrétnímu dni. Tento seznam slouží jako jakési parkoviště dobrých nápadů a inspirací, které by mělo být občas probráno, promyšleno a tu a tam něco z něj zpracováno. Ale žádné další kroky, žádné úkoly z toho plynoucí! Mám v seznamu Někdy/možná spoustu záležitostí, a popravdě řečeno je při občasné kontrole spíše promažu jako nepoužitelné – ale pocit, že mi neunikne ani ten nejpitomější nápad, je uvolňující. Klíčem ovšem je aspoň někdy něco (možná) ze seznamu udělat.

A jak používá tohle parkoviště ideí sám autor této ideje?  Pokud si zřídíte bezplatný čtrnáctidenní účet v GTD Connect (viz tento článek), můžete video s Davidem Allenem na téma Someday/maybe list shlédnout tady.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru