Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Kterými úkoly začínáte práci?

By on 20. 10. 2008 in Sebeorganizace with komentáře 3
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Před pár dny jsme otevřeli problém závislosti na e-mailu, dnes jdeme trošku dál. Inspirace mi přišla – jak jinak – e-mailem v newsletteru z GTDAgenda.com. Autor v jednom z krátkých tipů připomíná pravidlo dělat jako první věc tu, které se nejvíce bojíme. Rozšířil bych to na „…do které se nám chce nejméně“, anebo „kterou už dlouho odkládáme“. Princip je jednoduchý: k rozjetí těch nejméně příjemných věcí je potřeba nejvíce volní kontroly a energie – těmito předpoklady však oplýváme – pokud vůbec někdy – jen po ránu. Kromě toho, i kdybychom už celý den nic neudělali, máme za sebou zdolání překážky, a z toho plyne docela dobrý pocit. Existuje však i opačný přístup: dělat nejdříve menší úkoly a postupně si tak „nažhavit závity“. Mně tento přístup moc nefunguje a demotivuje mě. Zajímavé články na toto téma jsou jednak od Merlina Manna, a také velmi inspirativní příspěvek Leo Babauty, který navrhuje stanovit si „nejdůležitější úkol dne“. Jak jste na tom vy?

 

 

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru