Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Co je důležitější nástroj, nebo metoda?

By on 18. 10. 2008 in Sebeorganizace with komentářů 13
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)


Eric Mack definuje produktivitu jako vztah mezi zvolenou metodou, použitým nástrojem a úrovní znalostí o obou. Uvádí rovnici produktivity: P= metoda x nástroj x znalosti

Většina komentářů na tomto webu se týká nástrojů (tools). Je to pochopitelné, protože většina lidí chce nástroje, triky, pomůcky a doufá, že to vyřeší jejich řízení času a rovnováhu práce a života.

Se všemi nástroji je to tak, že vyžadují počáteční investici (někdy peníze a vždy hlavně čas) a také každý systém má náklady na udržování. Platí, že užitek/přidaná hodnota jakéhokoliv systému nebo nástroje musí být větší než náklady na jeho udržování. Jinak po počátečním odhodlání energie ochabuje, až se vytratí a člověk prohlásí, že nástroj nefunguje a je potřeba najít nový, lepší.

Pokud není systém důvěryhodný (current, complete, consistent) do lodi prosakuje trhlinami voda a vy se věnujete jejímu vylévání místo toho, abyste stáli u kormidla a navigovali loď. Vyhýbali se nástrahám a dostali se tam, kam se chcete dostat.

Co je tedy důležitější nástroj, nebo metoda?

Nejdůležitější je to, co se odehrává v prostoru mezi vašima ušima.

Největší přínos GTD je pro mne změna myšlení. Když se začnete ptát sami sebe a pak i ostatních na schůzkách „jaký je váš další krok?“ nejprve uvidíte překvapení a pak když si na to zvyknete zjistíte, že ušetříte spoustu času s prezentacemi, zdlouhavými mítinky, vysvětlováním a přesvědčováním.

Rád bych inicioval diskusi zaměřenou na samotnou metodu GTD.

Co funguje, co nefunguje? Proč?

Metodě GTD se věnuji více než dva roky, stále se učím a vylepšuji, zavádíme ji s úspěchem ve firmě. Zjistil jsem, že lidem nejvíce pomáhá vidět konkrétní zkušenosti, mít odpovědi na konkrétní dotazy, diskutovat o vlastních zkušenostech.

Co funguje?
Co mi pomohlo?
S čím si nevím rady?
Co by mi pomohlo postoupit kupředu?
Jak můžu implementovat…?
Zdravím a Get Things Done
Eduard

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru