Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Co je důležitější nástroj, nebo metoda?

By on 18. 10. 2008 in Sebeorganizace with Počet komentářů: 13
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)


Eric Mack definuje produktivitu jako vztah mezi zvolenou metodou, použitým nástrojem a úrovní znalostí o obou. Uvádí rovnici produktivity: P= metoda x nástroj x znalosti

Většina komentářů na tomto webu se týká nástrojů (tools). Je to pochopitelné, protože většina lidí chce nástroje, triky, pomůcky a doufá, že to vyřeší jejich řízení času a rovnováhu práce a života.

Se všemi nástroji je to tak, že vyžadují počáteční investici (někdy peníze a vždy hlavně čas) a také každý systém má náklady na udržování. Platí, že užitek/přidaná hodnota jakéhokoliv systému nebo nástroje musí být větší než náklady na jeho udržování. Jinak po počátečním odhodlání energie ochabuje, až se vytratí a člověk prohlásí, že nástroj nefunguje a je potřeba najít nový, lepší.

Pokud není systém důvěryhodný (current, complete, consistent) do lodi prosakuje trhlinami voda a vy se věnujete jejímu vylévání místo toho, abyste stáli u kormidla a navigovali loď. Vyhýbali se nástrahám a dostali se tam, kam se chcete dostat.

Co je tedy důležitější nástroj, nebo metoda?

Nejdůležitější je to, co se odehrává v prostoru mezi vašima ušima.

Největší přínos GTD je pro mne změna myšlení. Když se začnete ptát sami sebe a pak i ostatních na schůzkách „jaký je váš další krok?“ nejprve uvidíte překvapení a pak když si na to zvyknete zjistíte, že ušetříte spoustu času s prezentacemi, zdlouhavými mítinky, vysvětlováním a přesvědčováním.

Rád bych inicioval diskusi zaměřenou na samotnou metodu GTD.

Co funguje, co nefunguje? Proč?

Metodě GTD se věnuji více než dva roky, stále se učím a vylepšuji, zavádíme ji s úspěchem ve firmě. Zjistil jsem, že lidem nejvíce pomáhá vidět konkrétní zkušenosti, mít odpovědi na konkrétní dotazy, diskutovat o vlastních zkušenostech.

Co funguje?
Co mi pomohlo?
S čím si nevím rady?
Co by mi pomohlo postoupit kupředu?
Jak můžu implementovat…?
Zdravím a Get Things Done
Eduard

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru